Online Eğitimler

 

Online uzaktan eğitim nedir?

Öğretmene ve sınıfa gerek kalmadan, İnternet teknolojileri aracılığı ile gerçekleştirilen eğitim ve öğrenim faaliyetidir. Kısaca bilgisayar üzerinden internete girerek alınan eğitimdir. Eğitimi alacak kişi kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme girer ve eğitimleri istediği zaman ve istediği kadar kendisi alır.

Online uzaktan eğitimin özellikleri nelerdir?

Online uzaktan eğitimin en önemli özelliği, laf kalabalığından ve bilgi kirliliğinden arındırılmış içerikleri, zengin işitsel ve görsel tasarımlar (Animasyonlarlar, grafikler, hareketli resim ve fotoğraflar) yoluyla kullanıcılara sunan yeni nesil eğitim teknolojisi olmasıdır. Bu eğitim teknolojisinde eğitimler; açık ve basit ifadelerle ve etkin seslendirme teknikleriyle, akılda kalıcılığı artıracak özel bir yöntemle hazırlanmaktadır. Bu sayede sıkıcı eğitimlere zaman harcamak yerine artık daha eğlenceli ve kolayca ihtiyacınız olan bilgileri öğrenebileceksiniz.

Online uzaktan eğitimin faydaları nelerdir?

  1. Kullanıcı bir seferde ne kadar çalışmak istediğine kendi karar verebilir, dinlenme aralarını belirleyebilir ve önceden öğrendiklerini gözden geçirebilir.
  2. Web üzerindeki zengin işitsel ve görsel tasarımlar yoluyla eğitimi çekici hale getirir ve öğrenmeyi artırır.
  3. Sunduğu seçenekler yardımıyla kullanıcıya özgü öğrenme imkanı sağlayarak öğrenme kalitesini artırır.
  4. Bu eğitim, klasik sınıf eğitimine göre daha az rahatsız edici bir ortam sunar.
  5. Kullanıcının internete ulaşabildiği her yerden, istediği zaman eğitimini almasına ve kaldığı yerden devam etmesine olanak verir.
  6. Kullanıcının öğrenme kapasitesine göre konuyu istediği kadar tekrar edebilmesini sağlayarak, konuları istediği derinlikte öğrenebilmesini sağlar.

 Size özel online eğitimlerimiz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atabilirsiniz.